07-09-2008

Met mijn OOR op de wc

Ik zit op de wc en vanuit het tijdschriftenrek word ik aangestaard door de mannen van Metallica. Je hebben zwarte zonnebrillen op, maar toch, ik weet zeker dat ze naar me kijken. Zelfs de drummer, die zijn hoofd naar links heeft gewend. Die kan gewoon heel goed draaien met zijn oogkassen.

Maar er staat nog iets anders op de cover van de nieuwe OOR dat mij constipatie bezorgt. Het is vooral een rijtje van vijf artiesten die op Lowlands hebben gespeeld en verderop in het blad worden geïnterviewd: Black Kids, White Lies, Lykke Li, Volbeat en Pivot. Vijf artiesten op de cover van zomaar een OOR en ik ken er geeneen van, zelfs niet van horen zeggen. Is dit dummytekst die de corrector in alle haast over het hoofd heeft gezien? Ik vrees het ergste.

Een paar jaar geleden heb ik mijn OOR-abonnement stopgezet. Alles wat ik erin las, wist ik al, vond ik. En het blad was ten dode opgeschreven, gedoe met Eric de Vlieger, dus ik dacht: laat ik er zelf dan maar vast de stekker uit trekken. Met een gerust hart mijn OOR-abonnement opzeggen streelde mijn snobistische muzikale ego. Zo van: pfff, OOR, als je je primeurs moet halen uit zo’n mainstreamblad als OOR, dan ben je een muzikale sukkel.

Een paar jaar later – Neil was net geboren – voelde ik me echter genoodzaakt opnieuw een abonnement af te sluiten. Ik was inmiddels zelf tot die door mij bedachte doelgroep gaan horen. En nu, drie jaar later, is het zelfs zo ver gekomen dat OOR mijn belangrijkste inspiratiebron is. Ik kan niet meer zonder OOR. Ik ga voor het erelidmaatschap.

Maar ik blijf kritisch, hè. Alles van Yorick Buwalda sla ik bij voorbaat over. Ik heb geen tijd om al die nieuwste sensaties uit Engeland uit te checken waarvan je over een half jaar toch niets meer hoort. En van cd’s waarop de chef recensies een stagiair zet, verwacht ik ook niet veel. Blind vertrouwen heb ik wel in het oordeel en de smaak van dinosauriërs als Erik van den Berg en Willem Jongeneelen. Zolang die nog niet met pensioen gaan, blijf ik OOR lezen. Op mijn gemakje, op de wc.

Els | 11:50 am

Comments (6)